MERAL AKŞENER HAKKINDAKİ KASET İDDİASI

Posted on

MHP’li Meral Akşener, “Bir kadın için hiç de yakışmayacak kasetleri var” iddiasında bulunan Latif Erdoğan’a sert tepki göstererek, “İftiranın karşılığı, 80 adet değnek atmaktır” dedi. RTÜK kanala 13 bin TL para cezası verdi.

Akşener, kaset iddiasının sahibi için “Bu kişi Müslüman olduğunu söylüyor. Hukuki yoldan bir şey çıkmazsa bu kişiyle aramızda İslam hukuku dahil olacak. Müslüman bir kadın olarak kısas hakkım doğacak. İftiranın karşılığı, 80 adet değnek atmaktır” demişti.

MHP’de infiale yol açan iddiaya tepkiler şöyle:

Moralinizi bozmayın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, önceki gün Meral Akşener’i arayarak moral verdi. Bahçeli, Akşener’e şunları söyledi: “Yolunuza devam edin. Sabırlı olun. Bu tür söylemleri kafanıza takmayın. Ciddiye almayın. Biz sizin yanınızdayız.”

İki veledi zina

MHP Milletvekili Lütfü Türkkan: Susarsam yüreğim kurusun. İki veledi zina, bir iffetli kadının namusuna dil uzatırken susanlar utansın. Meral Akşener için söylenenlere kayıtsız kalıp tepki göstermeyenler, yarın aynı şeyle eşiniz karşılaştığında sakın ola ki şikâyet etmeyin. Latif Erdoğan denen şerefsiz bu kadar alçalıyorsa, ona bir soru sormak farz oldu. Ali Erdoğan seni en son ne zaman kulübe çağırdı?”

Büyük tepki

MHP Kadın Kolları Başkanı Nevin Taşlıçay:

Hâlâ edebiyatını yaptığınız 28 Şubat’ta sizler eşlerinizin arkasına saklanırken, namlusu millete dönen tanklara göğüs geren Meral Akşener’e attığınız iftiralar iki cihanda alnınıza sürülmüş bir kara leke olmuştur. İnanın bu kadar aşağılıklaşacağınızı biz de düşünememiştik.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman:

Kardeşimiz Meral Akşener Hanımefendi’ye aşağılık bir iftira atılmıştır. Bırakın Müslüman olmayı hiçbir vicdan sahibi insanın kabul edemeyeceği ölçüde şerefsizce iftira atanlar elbette ki bu kara lekeyi alınlarından silemeyecektir. Namusumuza uzanan eli kırmayı, dili koparmayı da bileceğimizi hiç kimse unutmamalıdır. AKP için bu yol ve yöntem yeni değildir.

Kabul edilemez

Cemil Çiçek (TBMM Başkanı):

Asla kabul edilemez iftiradan dolayı büyük üzüntü duydum. İnsan şerefini ayaklar altına almayı amaçlayan bu gibi isnatta bulunanlar yargı önünde hesap verecekler.

Yanındayız

Levent Gök (CHP Grup Başkanvekili): Meral Hanım hiç üzülmesin. O iftirayı yapan alçakların da kimliğini biliyoruz, Meral Hanım’ı da tanıyoruz. Meral Akşener’in, kendisine yapılan bu alçakça iftirada yanındayız. Bu alçaklar her zaman vardır, olmaya da devam edecektir.

Para cezası

RTÜK, Akşener’e yönelik, aHaber’deki ‘Gece Ajansı’ programında Cemil Barlas’ın, “Onun da kaseti mi var, nesi var, nasıl ele geçirdiler” sözü  ile Latif Erdoğan’ın, “O kaseti olan birisidir, esaret altındadır. Bir kadın için hiç de yakışmayacak kasetler var” sözlerini görüştü. Üst Kurul, “Yayınlar insan onuruna ve özel hayatın gizliliğine saygılı olma ilkesine aykırı olamaz, iftira niteliğinde ifadeler içeremez” maddesine aykırılık nedeniyle kanala 13 bin lira ceza verdi.

Emine ve Sare Hanım sahip çıksın

Ahmet Taşgetiren (Star gazetesi): Meral Akşener, şu geçen 20 yıl içinde ortaya koyduğu şahsiyet numuneleri ile haysiyetini ispat etmiş bir simadır. Hem Emine Erdoğan’ın hem de Sare Davutoğlu’nun Meral Hanım’ın izzetine sahip çıkmasının doğru ve güzel olacağı kanaatimi belirtmek isterim.

Abdülkadir Selvi (Yeni Şafak gazetesi): Akşener 28 Şubat’ta dik duran kadındı, kaset yakıştırması yapanları lânetliyorum. O Türk siyasetinin yüz akıdır.

Nazlı Ilıcak (Bugün gazetesi): Meral Akşener, her dönem dik durmayı başarmıştır. Boşuna havuz medyasını ‘zift medyası’ diye adlandırmıyorlar. Herkes ‘saray soytarısı’ olmak zorunda mı?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s