ERDOĞAN’DAN AÇIKLAMALAR

Posted on

KKTC CUMHURBAŞKANI

Cumhurbaşkanı Akıncı kendi anlayışına göre sürdürecek değil. Kıbrıs’ta garantör ülkeyiz. Cumhurbaşkanı müzakereleri kafasına göre götürecek değil.

1 MAYIS VE TAKSİM

İlla Taksim dersen bu aracın tekerine çomak sokmaktır.

SURİYE 

Suriye’deki iç savaş hakkında, kapımıza gelene git demeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuveyt dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. İşte Erdoğan’ın gündeme dair o flaş açıklamaları.

ÇÖZÜM SÜRECİ

İzleme heyetine gerek yok, çözüm sürecinde karşı karşıya kurulan bir masa da yok, kurulamaz. Kürt sorunu ifadesini kullanmak ayrımcılıktır.

‘PARALEL YAPI’ İLE MÜCADELE 

Ya bu devletin varlığını kabul edecekler ya da yok olacaklar. YarInki MGK’dan sonra kararlarımız çok farklı olacak. Bu yapının adamı olduğu tespit edilenler açığa alınacaklar.

(Ekrem Dumanlı-Gültan Kışanak görüşmesi iddiası) Biraraya gelemez dediğiniz insanların bir araya gelmesi dikkat çekici.

KPSS SORUŞTURMASI

KPSS soruşturması hakkında, haksız memur olanın ödemesi geri alınır

Şike Davası’nda karar açıklandı

Yenileme kararı verilen Şike Davası, 8 Temmuz 2015 tarihine ertelendi. Şike Davası’nda ikinci duruşma Çağlayan’daki Mehmet Selim Kiraz Adliyesi’nde 13. Ağır Ceza Mahkemesi salonunda görüldü. Davaya Aziz Yıldırım sağlık sorunları nedeniyle katılmadı.

“BURADA YARGILAMA YAPILAMAZ”
x Avukat Ersan Şen, “Soruşturmayı yapan kolluk tutuklu. Bunların delilleriyle yargılanacaksak sorun var, kusura bakmayın. Gözünüzü açın, hafta sonu yaşananlar ortada. Burada yargılama yapılamaz. İsteyen istediği kanunu uyguluyor. Bu süresin sonu yok. Kaldırılan Özel Yetkili Mahkemeler yargıladı bizi. Yargılamalar dürüst değildi” ifadelerini kullandı.

İlhan Ekşioğlu’nun avukatı da olan Şen sözlerini şöyle sürdürdü:
“Hedef Aziz Yıldırım’dı ve bu yüzden insanlar suçlu gösterildi. Sanal ortamda bir örgüt kuruluyor. Aziz Yıldırım hedefe konulduktan sonra ona ulaşmak için kim varsa dinleniyor. Giresun’dan bir olayla, birbiriyle alakasız insanlar aynı torbaya konulmuş. Somut delil yok. Sistem basit: Polis, savcı, hakimden oluşan bir paket sistem var…”
Öte yandan avukat Ersan Şen yüksek sesle savunma yapınca hakim Ahmet Civelek, “Sesinizi yükseltmeyin. Arkadakiler, ‘hoca acaba niye bağırıyor’ diyorlardır” dedi.

x Yenileme kararı verilen Şike Davası, 8 Temmuz 2015 tarihine ertelendi. Gözlemci ve hakem raporlarının celbine, İlhan Helvacı, Lutfi Arıboğan ve Göksel Gümüşdağ’ın tanık olarak çağrılmasına karar verildi. Davaya müdahil olmak isteyenlerin talepleri reddedildi.

x Mahkeme Cihan Oskay’ın tanık olarak dinlenmesi yönündeki talepleri reddetti.

İŞTE DURUŞMADA YAŞANANLAR:

x Serdar Adalı, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını istemedi. Tayfur Havutçu ise istediğini söyledi.

x Şu ana kadar 4 sanığın ifadesinin alınmadığı belirlendi.
x Aziz Yıldırım’ın sağlık raporu okundu. Bu nedenle duruşmaya katılmadığı belirtildi.
x Müdahillerden Altay ve Fenerbahçe Kulüpleri’nin vekilleri duruşmaya katılmadı.
x Müdahil Bucaspor ve Trabzonspor vekillerinin beyanları alındı. Trabzonspor vekili, Cihan Oskay ve Lokman Yanık ile ilgili ifadelerin dinlenmemesini istedi. Tapeler kabul edilsin talebi dile getirildi.

x Av. Ali Rıza Dizdar okuduğu örnek dava dosyasını isteyen Trabzonspor vekiline “32. Asliye Ceza da gelsin mi?” dedi. (Bu sırada gülüşmeler yaşandı)
x Haldun Şenman’ın avukatları; Lutfi Arıboğan, Ali Parlak ve İlhan Helvacı’nın huzurda ifadeye çağrılması talebini yenileyerek mahkemeden bu konuda bir karar verilmesini istediler.
x Yusuf Turanlı’nın avukatı, müvekkilinin iki silahından birinin antika diğerinin de hatıra amaçlı saklandığı ve hiç kullanılmadığı konusunda tanıklık içim Turanlı’nın eşinin tanık olarak dinlenmesini istedi. Avukat ayrıca Cengiz Zülfikaroğlu (Beşiktaş Kulübü eski yöneticisi) ve Abdullah Avcı’nın da (Başakşehir Teknik Direktörü) dinlenmesini talep etti.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s