BRİSA İZMİR’DE

Posted on

Yeni Otopratik konsepti, lastiğin yuvarlak formundan esinlenilerek tasarlanan endüstriyel dış görünümü, müşteri beklentilerine göre kolaylıklar sağlayan iç dizaynı, alternatif ihtiyaçlara cevap veren ürün çeşitliliği, satış ve servis süreçleri, teknolojik altyapısı ile lastik alma tecrübesine yeni bir boyut kazandırmayı amaçlıyor.

Binek ve hafif ticari araçların kullanım ömürleri boyunca ihtiyaç duyabilecekleri ürünlerin sunulduğu ve temel bakım hizmetlerinin verildiği Otopratik mağaza konseptini, müşteri deneyimleri doğrultusunda geliştiren Brisa, yeni konsepti ile tasarladığı model mağazasını İzmir ’de hizmete açtı.

Türkiye lastik sektörünün lider markası Brisa, 360 derece servis sunan araç bakım merkezi “Otopratik”lerin konseptini müşteri deneyimini mükemmelleştirmek için geliştirerek yeniledi. Müşteri ihtiyaçlarını daha iyi anlayabilmeyi ve en iyi müşteri deneyimini sağlamayı hedefleyen Brisa, bu çerçevede bir laboratuvar olarak konumlandırdığı İzmir’deki Otopratik mağazasının açılışını 24 Nisan 2015 Cuma günü gerçekleştirdi.

Güçlü ve pratik bir hizmet noktası

Otopratik’in yeni mağaza konseptinde, bekleme ve araç takibi aşamasındaki problemlerin önüne geçmek için, müşterilerin arabalarının bakım sürecini rahatlıkla izleyebilecekleri, vakit geçirebilecekleri ve bir şeyler içebilecekleri bir bekleme alanı tasarıma dahil edildi. Bunun yanı sıra, bilgilendirici panolar, araba servis numaraları ve zemin işaretlendirmeleri gibi grafik uygulamalarla fonksiyonel bir servis alanı yaratıldı.

Araç sahiplerine 360 derece servis sunan araç bakım merkezi Otopratik çatısı altında binek ve hafif ticari araçların kullanım ömürleri boyunca ihtiyaç duyabilecekleri bütün ana ürünler bir arada sunuluyor. Ayrıca, lastik, jant, akü, ön düzen bakımı, yağ değişimi, filtre değişimi, klima gazı dolumu, fren balata & disk değişimi, amortisör değişimi ve periyodik bakım gibi temel bakım hizmetleri de veriliyor.

 İzmir Otopratik Mağazası’nın açılışında konuşan Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman, “Yolculuğunuzun geleceğini tasarlıyoruz” vizyonumuz çerçevesinde işimizin odak noktasına son kullanıcıyı koyduk. Bu anlayışla, lastik satın alma deneyimini tamamen farklı bir noktaya taşımak için mağazalarımızı geliştiriyoruz. Model mağazalarımız müşterilerimize en iyi deneyimi sunmanın ötesinde, aynı zamanda bir laboratuvar ve eğitim üssü görevi görüyor” dedi. Brisa’nın en öncelikli değerleri arasında yer alan müşteri odaklılığın giderek daha fazla önem kazandığını dile getiren Bayman; “Bir sanayi şirketinden inovasyon şirketine dönüşüm sürecinde, ‘müşteri deneyimi’ stratejimizin en önemli başlıklarından biri haline geldi. Brisa olarak, Lassa, Bridgestone ve Dayton markalı lastiklerimiz ve Energizer akülerinin yanı sıra, araç sahiplerinin ihtiyaç duyduğu tüm ürün ve hizmetleri aynı çatı altında, profesyonel, güvenilir ve hızlı bir hizmet anlayışıyla sunarak, mükemmel müşteri deneyimini yaşatmayı hedefliyoruz. Kullanıcılarımızdan aldığımız olumlu geri bildirimler de gösteriyor ki üstün hizmet kalitemiz ve farklılaştırdığımız lastik ve servis alma tecrübesi ile bu hedefimize başarıyla ulaşıyoruz. Bununla beraber, Brisa müşterilerinin her yerde ve her zaman aynı kalitede ürün ve hizmetlere ulaşabilmeleri için çalışıyoruz” diyerek yüzde yüz müşteri memnuniyeti sağlamanın önemine vurgu yaptı.

İlk OtoPratik mağazasının hizmete girdiği 2006 yılından bu yana konsepti sürekli olarak yenilediklerini belirten Bayman, müşterilerden gelen olumlu geri bildirimler sonucunda, yeni konsept mağazaları Türkiye genelinde yaygınlaştırmayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s