HİDROMEK ZİRVEDE 2014 YILINI KAPATTI

Posted on

2014 yılı sonlarında pazara sunulan yeni Alpha Serisi kazıcı yükleyicilerle sektöre yeni bir soluk getiren Hidromek, gerek tasarım ve donanımdaki değişiklikleriyle gerekse müşteri ihtiyacına göre seçilebilecek üç farklı paketiyle iş makinesi pazarında ilgi odağı olmayı sürdürüyor. Yeni Alpha Serisi; A1, A5 ve A8 olarak sunduğu üç farklı paketle farklı müşteri beklentilerini karşılıyor.
Ekskavatör grubuna yeni eklenen 49 tonluk HMK 490 LC HD paletli ekskavatörünün yanı sıra 17 ton lastikli ekskavatör ve değişik tonajlarda mini-midi paletli ve lastikli ekskavatör üretimi planlayan Hidromek, 2015 yılında da ürün gamını genişletmeye devam ediyor. 2015 yılında ilk prototip çalışması tamamlanan 4 metreküp yükleyici kova kapasitesine sahip lastik tekerlekli yükleyicinin, yurt içi ve yurt dışı pazarlarda müşterilerin beğenisine sunulması planlanıyor. Türkiye pazarına uygun greyderlerin ise 2016 yılının ilk yarısında yurt içi pazarda yer almaları hedefleniyor.  

2014 yılı İMDER (Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği) verilerine göre; hem kazıcı yükleyici hem de hidrolik ekskavatör grubunda en fazla yurt içi satışı gerçekleştiren Hidromek, kazıcı yükleyici grubunda yüzde 39 pazar payı ve toplam 1.284 adet satışla pazar lideri olmayı başardı. Kazıcı yükleyici ürün grubunda 6 yıl üst üste kazandığı bu başarıya paletli ekskavatörde yüzde 21,5 pazar payı ve 616 adet satışla son 3 yılın liderliğini de ekleyen Hidromek, lastikli ekskavatörde de pazardan yüzde 22’lik pay aldı ve 49 adet satış gerçekleştirdi. Toplamda 665 adet hidrolik ekskavatör satışıyla Türkiye’nin 2014’te en çok tercih edilen hidrolik ekskavatör markası oldu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s