GIDA SANAYİ MAKİNE VE EKİPMANLARI FUARI

Posted on

İlçe Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan fuarın bölgenin en büyük organizasyonlarından biri olacağına inandığını belirtti. Fuarı düzenlemekten duydukları memnuniyet ve gururu dile getiren Arslan, “Sorgun’da bir tarım fuarı düzenleniyor olması her alanda olduğu gibi tarım sektöründe de bilinçlenmenin başlandığının bir göstergesidir. Gerçekleştirdiğimiz fuar, Sorgun ve çevresine dinamizm getirecek bir özelliğe sahiptir. Sorgun’da katılımın çok geniş olacağına inandığımız bu fuara yaklaşık 190 firma katılmış olup, 150 bin ziyaretçi beklemekteyiz. Bu organizasyon ile bölgemizde tarımsal alanda yeni bir hamle yapmış, yeni bir hedef ortaya koymuş alacağız” diye konuştu.

Ticaret ve Sanayi Odası Fuar alanındaki açılış törenine Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı,Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, Yozgat Garnizon Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan, sivil toplum kuruşlu temsilcileri, çiftçiler ve firma yetkilileri katıldı.

Törende konuşan Vali Yazıcı, Yozgat’ın ve ilçelerinin tarım ve hayvancılık şehri olduğuna dikkat çekti. Fuarda yeni üretilen tarım aletlerinin ve makinelerin sergilendiğini aktaran Yazıcı, “Dünyanın genel gidişatı az emekle çok ürün elde etmek, makineleşmeyle ile verimi artırmaktır. Bu tür fuarlar da verimi artırmaya önemli katkılar sağlayacaktır” dedi.

Sorgun Kaymakamı Arslantaş da tarımda makineleşmenin önemine işaret ederek, tarım fuarının buna katkı sağlayacağını söyledi.

Yazıcı, ve beraberindekiler, açılışın ardından fuarı gezdi.

12 Nisan’a kadar açık kalacak fuar 10.30 ile 19.30 saatleri arasında gezilebilecek.

 

Reklamlar

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s