MAKİNE TANITIM GRUBU ABD PAZARI’NA GİRİŞ YOLLARI

Posted on

     ABD pazarına giriş, ABD’ye makine ihracatı ve ABD’de yatırım ile ilgili Makine Tanıtım Grubu’nun organizasyonuyla 11 Mart 2015 tarihinde İstanbul’da  “ABD Pazarına Giriş Toplantısı” düzenlendi. Toplantıya, Makine İhracatçıları Birliği ve Makine Tanıtım Grubu Yönetim Kurulu Üyeleri, alt sektör dernek temsilcileri ve üye firmalarımızdan oluşan yaklaşık 90 kişi katıldı.

     ABD pazarında yer almak ve ABD’ye ihracat gerçekleştirmek isteyen firmalar tarafından büyük ilgi gören toplantının açılışı ABD pazarından sorumlu, Makine İhracatçıları Birliği ve Makine Tanıtım Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Erkunt ARMAĞAN ve Yönetim Kurulu Başkanı Adnan DALGAKIRAN’ın konuşması ile gerçekleşti.

     Makine İhracatçıları Birliği Ekonomi Danışmanı Can Fuat GÜRLESEL tarafından yapılan, pazar ile ilgili ekonomik göstergeleri içeren sunumun ardından ise Türkiye ve ABD’den katılan konu ile ilgili uzmanlar, deneyimli firmalar tarafından yapılan sunumlarla da pazarda aktif olarak yer alan kişilerin görüşleri alınmış, katılımcı firmalar söz konusu uzmanlarla pazar ile ilgili soru ve görüşlerini paylaşma imkanı bulmuştur. Bununla beraber, katılımcılar, Makine Tanıtım Grubu tarafından, ABD pazarı ile ilgili yapılacak faaliyetlere bir yol haritası çizebilmek amacı ile dağıtılan anket formlarını doldurmuştur.

Türkmenistan Türk İhraç Ürünleri 2015 Fuarı

     10-12 Şubat 2015 tarihlerinde Aşkabat/Türkmenistan’da gerçekleştirilen ve T.C. Ekonomi Bakanlığı himayelerinde Milli Katılım Organizasyonu düzenlenen Türkmenistan Türk İhraç Ürünleri Fuarı’na, Makine Tanıtım Grubu37,5 m² info stand ile katılmıştır.

    Sektörel Tanıtım Grupları ve 160’a yakın Türk firmanın katıldığı fuarda, güvenlik sistemlerinden mobilya ve mobilya yan sanayii ürünlerine, gıda, tarım ve ambalaj ürünlerinden tekstil malzemelerine birçok alanda faaliyet gösteren firmaların ürünleri sergilenmiştir.

     Makine Tantım Grubu standında, fuar süresince ziyaretçilere üye veri tabanımızı içeren CD, katalog, USB ile Makine Sanayi Sektör Platformu üye bilgilerini içeren katalog dağıtılmış ve MTG’nin çalışmaları hakkında bilgi verilmiştir. Makine Tanıtım Grubu’nu temsilen fuara MTG Yönetim Kurulu Üyeleri Necmettin ÖZTÜRK, Tamer GÜVEN, Mehmet AĞRİKLİ ve Menderes AKAR ile Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreteri Özkan AYDIN katılmıştır.

    Söz konusu fuarda Makine Tanıtım Grubu standı T.C. Ekonomi Bakan Yardımcısı Adnan YILDIRIM, İhracat Genel Müdürü Veysel PARLAK ve Türkmenistan Ticaret Bakan Vekili Taganow Palwan GYLYÇDURYEWIÇ tarafından ziyaret edilmiştir.

Makine Tanıtım Grubu Paris’te Düzenlenen Tarım Makineleri Fuarı SIMA’ya Katıldı

    Makine Tanıtım Grubu (MTG) 22-26 Şubat 2015 tarihleri arasında Paris/Fransa’da düzenlenen SIMA Fuarı’na 5a holünde 72 m2 bir stand ile katıldı.

     Makine Sanayii Sektör Platformu Üyesi Dernekler’den TARMAKBİR (Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği) ve POMSAD (Türk Pompa ve Vana Sanayicileri Derneği) temsilcileri de MTG standında yer alarak sektörleri ile ilgili detaylı bilgiler verdiler.

Reklamlar

One thought on “MAKİNE TANITIM GRUBU ABD PAZARI’NA GİRİŞ YOLLARI

    block machine for sale said:
    Nisan 8, 2015, 10:59 am

    mercie

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s