TÜYAP BURSA`DA

Posted on

Ersözlü; “Eş zamanlı Hazırlanan Fuarlar, Üretim Teknolojilerinin Geldiği Son Noktayı Gözler Önüne Seriyor”

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Sayın İlhan Ersözlü; ” Geçtiğimiz yıl 22 ülkeden 344 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla hazırlanan eş zamanlı Fuarlar yurtiçi ve yurtdışından 31 ülkeden 32.787 kişi tarafından ziyaret edilmiş ve üretim teknolojilerinin geldiği son noktayı gözler önüne sermiştir. Bu yıl 4 ayrı salon ve fuaye olmak üzere toplam 30.000 m2 alanda ziyaret açılacak fuarlar 35.000 ziyaretçi hedeflemekte, metal işleme, sac işleme, elektrik, elektronik, otomasyon, hırdavat ve iş güvenliği, boru ve boru işleme teknolojileri konularındaki lider üretici ve ihracatçı firmalar ile yurtiçi ve yurtdışından gelecek profesyonellerin iş bağlantıları kurmalarına olanak sağlayarak üretime güç katmaya devam edecektir. 

İmalat sanayinin geldiği son noktayı gözler önüne seren, lider firmalarını aynı çatı altında buluşturan, ülkenin ve bölgesinin en kapsamlı buluşması olarak sektörlerinde büyük iş imkânları yaratan Fuarlarda, her türlü üretim aşamasında ihtiyaç duyulan; sac işleme makinesinden cnc tezgahlara, elektrik, elektronik ve aydınlatmadan iş güvenliğine, hırdavattan boru işleme teknolojilerine kadar geniş bir alanda kullanılan tüm ürünler bir arada sergilenecektir.”  dedi. 

Ersözlü; “Fuarlar; Yurtdışından Davetli Heyetleri ile Katılımcı Firmaları Buluşturacak”

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Sayın İlhan Ersözlü; “Makine Yapan makinelerin fuarları olma özelliği ile eş zamanlı hazırlanarak büyük bir sinerji yaratacak Fuarlar, yapılan etkin tanıtımlar ile Almanya, Azerbaycan, Bosna – Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Çin, Fas, Fransa, Filistin, Hindistan, Hollanda, Irak, İran, İsrail, İsveç, İtalya, Karadağ, Kosova, Libya, Lübnan, Makedonya, Mısır, Özbekistan, Romanya, Rusya, Slovakya, Suudi Arabistan, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Ürdün ve Yunanistan`dan davetli iş adamlarını, yurtiçinden ise sektörlerin yoğun olduğu  Adana, Adapazarı, Afyon, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Çanakkale, Denizli, Düzce, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Samsun ve Trabzon başta olmak üzere birçok ilden iş adamlarını endüstri zirvesinde ağırlayacak. “dedi.

4 ayrı salon ve fuaye alanından oluşan toplam 30 bin m² kapalı alanda düzenlenecek olan fuarlarımızda; Salon 1 ve 3’te sac işleme teknolojileri, boru, profil işleme makineleri, Salon 2’de metal işleme makineleri, CNC tezgâhları, Salon 4’te el aletleri, teknik hırdavat, bağlantı elemanları, iş güvenliği, depolama ve raf sistemleri, Fuaye alanında ise elektrik, elektronik, otomasyon ve aydınlatma, imalat sanayinde kullanılan makine ve yan sanayileri ile ilgili firmalar yer alacaktır.

Metal işleme makineleri ve CNC tezgâhları başta otomotiv yan sanayi olmak üzere genel makine sanayinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Ülkemizde üretimin lokomotifi, ihracatın ikinci büyük şehri olan; tarım, gıda, otomotiv, tekstil, metal sektörlerinde büyük işgücüne sahip Bursa’da düzenlenecek Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarı’nda sektörün en önemli üretici ve ihracatçı firmaları, yurtiçi ve yurtdışından gelen profesyonellerle iş bağlantıları kuracak, teknolojide ulaşılan son nokta topluca sunulacaktır. 

Belex Fuarı’nda endüstriyel potansiyeli yüksek olan Bursa ve çevresinde ihtiyaç duyulan elektrik, elektronik, aydınlatma, otomasyon ve iletişim sektörlerindeki son yenilik ve teknolojiler sergilenecektir. 

Sac, boru, profil işleme teknolojileri üretiminde Türkiye’de lider, dünyada sayılı şehirler arasında bulunan Bursa’da dördüncü kez organize edilecek Bursa Sac İşleme Teknolojileri Fuarı, ülkemizde konusunda ihtisaslaşmış tek fuar olma özelliği taşımaktadır.

Üretim merkezi Bursa’da dördüncü kez düzenlenecek olan Hırdavat ve İş Güvenliği Fuarı, makine sanayinde ve her geçen gün önemi daha da artan iş güvenliği sektöründe kullanılan, en son teknoloji ile üretilen tüm malzemelerin bir arada bulunacağı bir platform oluşturacaktır. Söz konusu sektörlerin önde gelen üretici ve ihracatçı firmaları, fuar süresince profesyonellerle iş bağlantıları kuracak, sektörlerin gelişmesine katkı sağlayacaktır. 

Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Borutek Fuarı, eş zamanlı diğer fuarlar ile birlikte makine sektörünün gücünü gözler önüne serecektir.

Söz konusu fuarlarımız ile eş zamanlı olarak fuaye alanında hazırlanan İCAT 2013, Yeni Fikirler, Yeni Buluşlar Fuarı patent bilincini uyandırmak, bu konuda farkındalık yaratmak, “Patent, Faydalı Model ve Endüstriyel Tasarım” alanlarında tescili olan firmaları ve ürünleri fuarda sergilemek amaçlanmaktadır.

Fuarların düzenlenme zamanı içerisinde 6 ve 7 Aralık tarihlerinde, (TMMOB) Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi tarafından “Makine İmalat Teknolojileri Kongresi” organize edilmektedir. Makine imalat sektörünün gelişimi ve yaşayan sorunların tespit edilmesi, olası çözüm önerilerinin oluşturulması ve kamuoyu ile paylaşılması amacı ile düzenlenen kongre; Türkiye’de makine imalat sektöründe çalışanları üye, uzman ve yöneticiler ile kamu ve özel sektör temsilcileri ve bilim insanlarını bir araya getirecektir. 

Bursa Metal İşleme ve Sac İşleme Teknolojileri Fuarları kapsamını; *Metal, Plastik Teknolojileri İçin İmalat Makinaları, * Takım,Torna Tezgahları, *Metal Enjeksiyon, Kalıp, Parça, Boru İşleme Makinaları, *Presler, *Testereler, *Lazer Kesme Tezgahları, *Makine Elemanları; Bağlantı, Sızdırmazlık Elemanları, *Dişli, Kayış Zincirleri,*Fabrika Donanımları, *Taşıma ve Konveyor Bant Sisteleri, *Depolama İstifleme Sistem ve Ekipmanları, * Vinçler, * Otomasyon Sistemleri ve Yazılımları, *Cad cam, *Kalite Kontrol, Ölçme Cihazları, *Hidrolik – Pnömatik Sistemler, *Kompresörler, * Kaynak, Kesme Teknolojileri ve Makinaları, *Delici, Tutucu, Kesici Takımları, * Atölye Ekipmanları, *Teknik Hırdavat ve El Aletleri, *Yan Sanayi Ekipman ve Malzemeleri, *Soğutma Sıvıları ve Yağlar, *Madeni Yağlar, *İlgili Hammaddeler ve Kimyasallar, *İş ve İşçi Güvenliği Malzemeleri, * Dernekler ve Basın, * Diğer Ürün Grupları oluşturmaktadır.

BELEX 2013 kapsamını; Elektrik Çevrimi, Elektrik İletimi, Elektrik Dağıtım, Kumanda, Koruma, Aydınlatma, Elektrik Elektronik Test Cihazları, Yıldırımdan Korunma, Güvenlik Sistemleri, Otomasyon Sistem ve Yazılımları, Hidrolik – Pnömatik Ekipmanları Fabrika Donanımları, Sektörel Yayınlar ve Bilgisayar oluşturmaktadır.

Bursa 4. Hırdavat ve İş Güvenliği Fuarı kapsamını; Teknik Hırdavat  Makineleri ve Aksesuarları, Genel El Aletleri ve Aksesuarları, Bağlantı Elemanları, Depolama ve Raf Sistemleri, Endüstriyel Takım Ekipmanları, Ambalaj, Plastik, Yapıştırıcı ve Kimyasal Malzemeler, Kaynak – Kesme makinaları ve ekipmanları, İstifleme Makine ve Donanımları, Depolama Sistemleri ve Donanımları, Taşıma Sistemleri, Vinçler, Jeneratörler, İş – İşçi Güvenliği Ekipmanları, Eğitim – Danışmanlık Hizmetleri, İş Elbiseleri, Koruma Ekipmanları, Yönlendirme, İkaz ve Trafik Levhaları, Yangın Malzemeleri, İlgili Yayınlar, Diğer ürün grupları ve ilgili yayınlar oluşturmaktadır.

İcat 2013 Fuarı kapsamını; *Buluşu, Yeniliği, Faydalı Modeli Olan Kişiler, Şirketler, * Endüstriyel Tasarım, * Kamu Kurumları Tarafından Desteklenen Projeler, *Ticari Hüviyet Almamış Buluşlar, *İlgili Kamu Kurum ve Kuruluşları, *Birlik, Oda ve Dernekler, *Teknoparklar, Teknokentler ve Teknoloji Geliştirme Merkezleri, *Patent ve Marka Danışmanlık Şirketleri, *KOBİ ve Girişimcilere Yönelik Danışmanlık Şirketleri, *Eğitim Kurumları, *Yayın Kuruluşları ve Sektörel Yayınlar oluşturmaktadır.

BORUTEK 2013 Fuarı kapsamını; Boru – Profil ve Hammadde; Yassı Çelik Ürünler (Rulo ve Sac), Çelik, Paslanmaz Çelik Borular, Demir, Demir Dışı Metal Borular, Hassas Borular, Çelik, Paslanmaz Profiller, Demir, Demir Dışı Profiller, Boru Üretim Makinaları; Döküm, Haddeleme, Çekme, Kaynak, Boru İşleme Makinaları; Bükme, Şekil Verme, Kesme, Delme vb., Galvanizleme, Kaplama vb., Taşlama, Parlatma vb., Genişletme, Çapak Alma vb.,, Profil Makinaları; Profil Bükme Makinaları, Profil Haddeleme Makinaları, Profil İşleme ve Kesme Makinaları, Profil Sonlandırma Makinaları, Çivi – Tel – Çit Makinaları; Çivi – Çit – Tel Hammadde, Örgü Makinaları, Punto Tezgahları ve İmalat Makinaları, Hırdavat vb; Teknik Hırdavat, Bağlantı Elemanları – Ek Parçalar, Vinç ve Kaldırma Ekipmanları, Test, Ölçme ve Kontrol Teknolojileri, Lojistik, İş Güvenliği, Sektörel Yayınlar, Diğer Ürün ve Hizmet Grupları oluşturmaktadır.

Reklamlar

3 thoughts on “TÜYAP BURSA`DA

  hazır beton tesisi said:
  Mart 27, 2015, 8:07 am

  tesekkurler iyi çalışmalar

  brick making machines for sale in south africa said:
  Nisan 8, 2015, 11:14 am

  thank you

  block making machine prices said:
  Nisan 11, 2015, 8:09 am

  iyi makale

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s