AUTODESK ÜRÜNLERİ

Posted on

Autodesk, bundan 30 yıl önce AutoCAD yazılımının piyasaya sürülmesinden bu yana hep pazarın lideri olmuştur. İki boyut taslak çizimlerden dijital modellemeye, yapı bilgi sistemlerinden Oscar ödüllü görsel efektlere kadar tasarım dünyasında en geniş ve en derin ürün portföyünü sunuyor. Bu sayede Autodeskmüşterileri her gün çevremizde aklınıza gelebilecek objeleri yeniden tasarlayabilmektedir.

Mekanik alanda ise Autodesk müşterileri her geçen gün yeni teknolojik geliştirme ve çözümler ile projelerini tasarlama, görselleştirme ve hatta sanal ortamda canlandırma işlemlerini tek bir platformda yapabilmektedirler. Ayrıca ürünler henüz üretilmeden, binalar inşa edilmeden, altyapılar henüz kurulmadan ve hatta artık fabrika ve tesislerde sistemlerin uygulanmadan önce fikirleri ekranınızda canlandırmaya imkân tanımaktadır. Bu sayede müşterileriniz, yöneticileriniz veya çalışanlarınız için henüz konsept aşamasında iken bile ürünlerinizin son halini paylaşabilirsiniz.

Herhangi bir sektörde üretim yapan şirketler piyasa baskılarının yol açtığı kesintisiz bir değişim ile karşı karşıyadır: Küresel Rekabet, Pazar Talebi Değişiklikleri, Uluslararası

Standartlara Uyum, Maliyet Araştırmaları…

Üreticilere bu tip baskılar ürünlerinde revizyon, kapasite kontrolü, işletme ve sermaye giderleri düşürme, maliyet düşürme araştırmaları, yalın üretim gibi konular ile işlerinde yeni öncelikleri getirir.

Tech-Clarity Bakış Açısı: Fabrika Uyarlanabilirliği İçin En İyi Uygulamalar

Önde gelen araştırma şirketi Tech- Clarity imalatçıların fabrikada değişime veya yeni yatırımlara nasıl yaklaştıklarını anlamak ve en iyi değişim yönetimi uygulamalarını belirlemek için tüm dünyadan 256 endüstriyel makine imalatçısı ile görüşerek bir analiz yaptı. Bu analizi sadece sektör liderleri ile değil hem coğrafi hem de kapasite olarak birbirinden farklı firmalar ve firma içerisinde farklı yönetim seviyelerinden insanlar özellikle seçildi.

Araştırmaya katılan insanlar değişiklik yapma konusuna ilişkin çok sayıda zorluk rapor etmiştir. Rapor edilen zorlukların en kritik olan değişimin sonuçlarını anlamak olduğu görülmektedir. Diğeri ise değişimin maliyetidir ki bu etken değişimi uygulamaya iten en yaygın sebeplerden birisi verimlilik ve maliyet olması sebebiyle oldukça kafaları karıştırmaktadır. Bu araştırma sonuçlarına göre en büyük başarıyı elde eden kesim ise teslim tarihi, bütçe, üretim hacmi için fabrika değişikliğine ilişkin hedefleri tutturma becerilerini analiz ettiler. Araştırma sonucuna göre başarılı yöneticiler hedef tutturmada daha iyiler, değişim girişimleri teslim tarihlerini tutturmada daha iyiler ve değişimlerden istenilen sonuçları elde etmeden daha iyiler. Her ne kadar gerçek hayatta risk ve belirsizlik ile karşı kaşıya olsalar değişim süreçlerini bu özellikleri sayesinde daha iyi kontrol eder ve değişiklikleri daha hızlı ve güvenli uygularlar. Özellikle kaba kuvvet sonucu oluşabilecek başarısız bir projenin telafisi ile baştan planlamayı günümüz teknolojileri ile destekli yapılmış bir projenin başarısız olmasının telafisi aralarında çok farklı ciddi farklar olabilmektedir.

 

One thought on “AUTODESK ÜRÜNLERİ

    sabit beton santralleri said:
    Mart 12, 2015, 9:16 am

    PAYLAŞIM İÇİN TESEKKURLER

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s