YENİ PANCAR BOŞALTIM MAKİNESİ

Posted on

Amasya Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Uysal, saatte 150 ton pancar boşaltma kapasitesine sahip bir makine alarak çiftçilerin hizmetine sunduklarını bildirdi. 

Uysal, yaptığı açıklamada, yeni makinenin 60 tona kadar olan büyük ağırlıktaki araçları 45 derecelik açıyla kaldırarak içerisindeki pancarı boşalttığını söyledi.

Kurban kesilerek dualar eşliğinde hizmete sunulan yeni pancar boşaltma makinesinin faaliyete geçme programına, Şeker Fabrikası Genel Müdürü Selahattin Akbel, Şeker İş Sendikası Amasya Şube Başkanı Hasan Batak, fabrika yönetim kurulu üyeleri ile çalışanlar katıldı.

Fabrikadaki mevcut pancar boşaltma makinesinin yüksek tonajlı büyük araçları kaldıramadığını ve işçiler vasıtasıyla boşaltma işinin yapıldığını ifade eden Uysal, “Bu da önemli ölçüde zaman ve iş gücü kaybına neden olmaktaydı. Yine buna bağlı olarak çiftçilerimiz saatlerce sırada beklemek durumunda kalıyorlardı. Yeni hizmete sunulan pancar boşaltma makinesi ile tüm bu sorunları ortadan kaldırdık” dedi.   

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s