MKEK KURULUŞUNUN 558. YILI

Posted on

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumunun (MKEK), kuruluşunun 558’inci, MKEK adını alışının ise 61. yılı kutlamaları çerçevesinde, kurum çalışanları Genel Müdür Yardımcısı Sait Demirci başkanlığında, Anıtkabir’i ziyaret etti.

Ulu Önder Atatürk’ün kabrine çelenk koyan Demirci ve beraberindeki kurum çalışanları, daha sonra Misak-ı Milli Kulesine geçti. Burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Demirci, şunları yazdı:

“Büyük Önder Atatürk, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu, ülkemiz savunma sanayii sektörünün göz bebeği olarak tarihi kimliği ile Tophane-i Amire’den bugüne kadar 558., MKEK adı altında 61. yılına ulaşmıştır. Tüm kurum çalışanları ile huzurunda bulunmaktan onur duymaktayız.

Ülkemizin kuruluşunda önümüze koyduğun ilke ve hedefler her zaman aklımızda olarak, tüm bağlılığımızla önünde minnet, şükran ve saygıyla eğiliyoruz. Ruhun şad olsun.”

Bu kadar uzun bir süre yüce milletimize kutsal bir görevle hizmet ederek var olmak, biz MKE Kurumu çalışanlarına büyük motivasyon kaynağı olmaktadır. Milli savunma sanayiimizin ihtiyaçlarını yüzde yüz yerli üretimle karşılama aşamasına gelen kurumumuz, yurt dışına teknoloji transfer eden ve önemli oranda ihracat yapabilen konumdadır. Bu onur tüm milletimizindir. Çalışma azmimizle kurumumuzu sonsuza kadar var edeceğiz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s