SAVUNMA SANAYİSİ ÜRÜNLERİ SERGİLENDİ

Posted on

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE) ile Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odasıişbirliğiyle Ağır Silah ve Çelik Sergiye, MKE Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Demirdöğen, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ekrem Gök, Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesi (Osb) Başkanı Nurettin Aydın, sanayiciler ve davetliler katıldı. Açılış öncesinde konuşan MKE Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Demirdöğen, üretilen ürünlerde kullanılan komponetlerin yüzde 40’ının alt yüklenicilerden temin edildiğini ifade etti.Kırıkkaleli sanayicilerinde savunma sanayine önem vermesi gerektiğinin altını çizen Demirdöğen, amaçlarının Kırıkkaleli sanayicileri teşvik etmek olduğunu vurguladı.

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ekrem Gök, kentte iki ayrı Organize Sanayi Bölgesi’nin bulunduğunu belirterek, Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması ile birlikte kentin sanayi bakımından büyüyebileceğini ifade etti.

Demirdöğen, ”Savunma sanayine ürün sağlayan kuruluşların mutlaka güçlü olması, teknolojik alt yapıları kurmaları gerekiyor. Mkek geçmişte bütün ürünlerini kendi üretmek üzerine kurgulanmıştır. Ancak gelişen dünyaya paralel olarak da kendini geliştirme ihtiyacı hissetmiş, daha ziyade teknolojik ürünlere yoğunlaşmaya başlamıştır. Kritik ürünleri kendi üretmeye devam etmiş ancak kritik olmayan ürünleri de alt yüklenicilerden temin etmeye çalışmıştır. Aktif olarak çalıştığımız bine yakın alt yüklenici var. Mkek’nin 5 yıllık stratejik planında bir hedef var o da alt yüklenicilerden karşılanma oranını yüzde 70’lere çıkarmaktır. Bu şekilde bu oranlar artacak, devam edecek.” şeklinde konuştu.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s