SANKO HOLDİNG

Posted on

SANKO Holding’in makine sektöründeki şirketi Sanko Makina’da üretilen delici ve kazıcı iş makinesi SNK Beko Loder’in ilk satışı törenleyapıldı . Makinenin maketi hediye edilen Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı’nın “İnşallah bir gün gerçeğini de hediye edersiniz” esprisineSanko Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, “İkinci makinemizi de İl Özel İdare Müdürlüğü’ne hibe ediyoruz” diyerek 60 bin euroluk jest yaptı.

Yılda 5 bin iş makinesi üretecek olan fabrikanın yan sanayileriyle birlikte 40 bin insana iş olanağı sağlanacağını belirten Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, tesisin yılda 18 bin TL’lik yakıt tasarrufu sağlayacağını, ayrıca ihracatıyla da Türkiye’ye yılda en az 150 ile 200 milyon dolar civarında bir getiri sağlanacağını söyledi. Makina Mühendisleri Odası Başkanı Ali Peri de, Gaziantep ve Türkiye makine sanayiinin gelişmesindeki katkısından dolayı Sanko Makina Grup Başkanı Sami Konukoğlu’na plaket verip, ağabeyi Abdulkadir Konukoğlu ile birlikte teşekkür etti.

Sanko Grubu’nun 50 milyon dolar harcayarak kurduğu fabrikada üretilen iş makinelerinin basına tanıtımının ardından, bu kez de ilk makinenin hafriyat şirketi bulunan Memik Tükenmez’e satılması nedeniyle bir tören düzenlendi. SANKO Makina’da düzenlenen törene Vali Süleyman Kamçı, Emniyet Müdürü Halil Yılmaz, Şehitkamil Belediye Başkanı AK Parti’li Rıdvan Fadıloğlu ile çok sayıda işadamı katıldı. ‘Yeni iş ortağınız’ sloganıyla piyasaya sunulan SNK 902’nin ilk müşterisi olan hafriyat firması sahibi Memik Terlemez, “Avrupa’da benzer makinelerin fabrikalarını gezdim. Ama, gördüm ki SANKO’da üretilen hepsinden daha kaliteli” dedi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s