“TİCARİ ALACAK SİGORTALARI FIRSAT PENCERESİDİR”

Posted on

Dünyanın lider sigorta brokerliği ve risk yönetimi şirketi Marsh’ın ticari alacak (kredi) sigortaları konusundaki liderleri, Türk iş adamları ve yöneticilerle bir araya geldi. Marsh&Mclennan Şirketler Grubu (MMC) Türkiye Başkanı Tayfun Bayazıt ve Marsh Türkiye CEO’su Mert Yücesan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Marsh Politik Risk ve Ticari Alacak Sigortası Global Lideri Evan Freely de katıldı.

Marsh Türkiye’nin, ticari alacak sigortası altında ön plana çıkarılan ciro bazlı tüm yapılara alternatif oluşturabilecek farklı çözümlerin aktarılması amacıyla düzenlediği toplantıda hem Türkiye hem de global platformda ihtiyaçlar doğrultusunda oluşturulan alternatif kredi sigorta modelleri hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Toplantının açılışını gerçekleştiren MMC Türkiye Başkanı Tayfun Bayazıt, MMC’nin 12 milyar dolarlık cirosuyla dünyanın en büyük risk danışmanlığı ve sigorta brokerlığı firması olduğunun altını çizerken sözlerine şu şekilde devam etti: “Genel hatlarıyla ticari alacak sigortası, küresel ticaretin içinde bulunduğu şu zor döneminde yeni pazarlar için çok önemli. Türkiye’de kredi sigortalarının rakamları son derece düşük. Oysa ticari alacak sigortaları fırsat penceresidir”. Son dönemde sıkça gündeme gelen kredi sigortaları konusunda Marsh’ın ihtiyaçları belirleyerek bu ihtiyaçları karşılayacak risk danışmanlığı çözümlerini sunduğunu bildiren Marsh Politik Risk ve Ticari Alacak Sigortası Global Lideri Evan Freely “İş ortaklarımıza teminat içeriği ve maliyet açısından en uygun kredi sigortası poliçesinin dizayn edilmesini sağlarken operasyonel süreçler ve hasar durumunda da takibini yaparak iş yüklerini azaltıyoruz” açıklaması yaptı. Freely ayrıca Marsh bünyesinde sadece ticari alacak sigortaları konusunda uzmanlaşmış 250 kişilik ekipleriyle global bilgi ve global pazarlara ulaşma konusundaki network’lerini lokal tecrübeyle birleştirdiklerini de sözlerine ekledi.

Biz de Marsh Türkiye olarak 100’den fazla ülkede yer alan Marsh ekiplerinin deneyimini ve network gücünü yanımıza alarak kendi lokal uzamanlığımızla birleştiriyoruz. Böylece her kurum için tamamen kendi şartlarına ve beklentilerine özel çözümler üretiyoruz” açıklamasını yaptı. Toplantıda son olarak söz alan Marsh Türkiye Finansal & Profesyonel Sigortalar Grup Müdürü İpek Ünal, her geçen gün birer global marka ve kurum haline gelen Türk firmalarının sayısı arttığını belirtirken; “Artık uluslararası oyuncular olan Türk firmalarının, standart çözümler yerine kendi ihtiyaçlarına özel olarak dizayn edilmiş yerel ve global secenekleri harmanlayan teminatların arayışına girmeleri bu gelişimin en önemli sonuçlarından biri.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s