SAC VE LEVHA KESİMİ

Posted on

Ümit Demir 1984 yılında Konya – Karatay sanayinde Mustafa Ümit tarafından kuruldu. Sac ve levha kesimiyle faaliyetlerine başlayan firma Mehmet Sami Ümit ve Sami Ümit’ in katkılarıyla hızla ilerleme kaydederek, 1989 yılında Anadolu Sanayide 400m2 olan yeni yerine taşındı. Zamanla burası da yetmeyince 1995 yılında yine Anadolu sanayide 2000 metrekarelik yeni binaya taşındı. İlk CNC bilgisayar kontrollü tezgahını 1998 yılında bünyesine kattı. Hızla kapasitesini ve tezgah parkını genişleten Ümit Demir, 2006 yılında 1000m2 kapalı alana sahip olan ilk şubesini Büsan Sanayisinde açtı. Toplam 3000m2 kapalı alan ve 35 personeli ile müşterisine en iyi hizmeti verme gayreti içerisinde olan, son bir yıldır ihracat yapan, yeni projeler üreten bir firma konumuna gelen Ümit Demir’in Üretim Müdürü Süleyman Ekmekçibaşı sorularımızı sizler için yanıtladı.

Sac işleme uygulamalarınızdan bahseder misiniz?

Firmamız, metal işleme sektöründe; yassı mamuller dalında faaliyet gösteriyor. Şöyle ki; 1 – 300 mm arası ST37 – ST44 – ST52 sac – levha malzemelerini bünyesinde bulundurmakla birlikte, bulunan CNC kontrollü tezgahlarla kesim – satış ve pazarlamasını yürütüyor. 1 – 25 mm arası Krom Nikel, malzeme kesimini HPR 130 ve HPR 260 plazma tezgahlarında hassas kesimini yapıyoruz. Bunların yanında muhtelif ölçülerdeki profillerin üzerinde kesim ve işlem yapabilme hâkimiyetine sahibiz. Son 1 yıldır Avrupa’ ya olan ihracatımız ise aralıksız devam ediyor. Şu an için parke taş kalıplarının sadece kesimi siparişlere göre sürüyor.

Daha çok hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz?

Ümit Demir; Otomotiv Sanayi, Değirmencilik, Tarım Makinaları, Hidrolik Sanayi, Kalıpçılık, Plastik Enjeksiyon Sistemleri, Ziraat Endüstrisi, Isıtma Sistemleri, Mobilya, Mermercilik ve daha pek çok sektöre yurt içine direkt, yurt dışına ise dolaylı olarak mamul veya yarı mamul olarak üretim yapmaktadır.

Ekonomik kriz ve 2009 ile ilgili görüşleriniz nelerdir?

Firmalar, zamanın hızlı aktığı, küresel mali kriz ve acımasız rekabet ortamının olduğu günümüzde, daha ölçülü ve daha dikkatli olmalı, borç, stok ve alacak yönetimini iyi idare etmeli gerekirse küçülerek büyüme yöntemine göre kendisini ayarlamaları tavsiyemiz olur.

Yeni proje ve yatırım planlarınız var mı?

2009 yılı için hazırlanan yatırım ve proje planlarımız arasında öncelikle TÜBİTAK’ a sunulmuş olan Lonjeron Üretimi projesi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yurt içi bir firmayla yapılan anlaşma neticesinde makine imalatına başlamış bulunmaktayız. Diğer bir taraftan Ümit Demir kendi imkânlarınca Çelik Konstrüksiyon, Çelik Çatı sektörüne de hizmet vermektedir. Yatırım olarak ise Lonjeron projesi için gerekli olan Şase Kaynak Robotu, piyasa şartlarından dolayı ihtiyaç duyulan Abkant Pres ve Giyotin Makas gibi sektörümüzde kullanılan makineleri bünyemize katmış bulunmaktayız.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s