HÜR-TEK OTOMASYON

Posted on

1995 yılında aile şirketi olarak kurulan ve 2005 yılında farklı imalat sektörlerinin ihtiyaçları olan otomasyon makinelerinin eksikliklerini görüp Hür-Tek Otomasyon adı altında markalaşarak kaynak otomasyon sistemleri imalatına başlayan Hür-Tek Otomasyon’un Genel Müdürü Hasan Hüseyin Sağır sektöre ilişkin sorularımızı yanıtladı.

Müşterilerinize sunmuş olduğunuz ürün ve hizmetler hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

Kaynak otomasyon aparatları imalatı olarak sunduğumuz makinalarla sanayi imalatındaki işçi inisiyatifini sıfır düzeylere indiren makinalar üretmekteyiz. Yapmış olduğumuz makina otomasyon gruplarının sanayide basınçlı kaplar ve dahası kaliteli ve seri özel mamullerinin imalatında kullanılması bizim makinelerimizin pazarını tartışılmaz hale getirmiştir.

Sektörünüz hakkında genel bir değerlendirme yapacak olursanız neler söyleyebilirsiniz?

Sektörümüz genelde bütün imalat gruplarının ihtiyaç duyduğu bir sektördür. Artan rekabet koşullarında firmalar verimliliklerini artırmak için bütün iyi ve güçlü yönlerini ortaya çıkartırlar. İhtiyaçların artması ve yoğunluklar dolayısıyla makine ve fabrikaların 24 saat çalışma zorunlulukları ortaya çıkmaktadır. Bu sebeplerden dolayı üretim yönetimlerinde giderek yüksek kalite mamuller üretilmesi gerekmektedir. Bizde hür-tek olarak dairesel, doğrusal konvansiyonel çeviriciler pozisyon erler kolon bom köprülü sistem ve daha pek çok isimle adlandırabileceğimiz sanayinin her dalında kullanılabilecek endüstriyel makinaları üretmekteyiz.

Sektörünüzdeki rekabet hakkında neler düşünüyorsunuz?

Biz firma olarak rekabetin olmadığı ortamda kaliteden bahsedilmeyeceğini düşünmekteyiz. Rekabet her zaman kaliteyi arttıran bir unsurdur ama haksız rekabetle de mücadele içinde elimizden geleni yaparız. Bu konuda herkes üzerine düşeni yaparsa memleketimizde daha kaliteli mal daha ucuza alınarak mümkün olacaktır.

2011 yılını geride bıraktık. Bu sene firmanız açısından nasıl geçti, 2012 yılından neler bekliyorsunuz?

2011 yılı dünyada küresel ekonomik daralma yaşanmasına rağmen hür-tek otomasyon olarak yapmış olduğumuz düzenli çalışmalar neticesinde büyüyerek başarılı ve daha verimli bir yılı geride bıraktık.2012 yılına ise daha umutla bakıyor ve bununla birlikte dünyada global bir ekonomik kriz yaşanabileceğini düşünüyor daha temkinli ve kontrollü ilerlememiz gerektiğini unutmuyoruz. Hür-tek otomasyon olarak 2012 yılında da 30daha büyümeyi hedefliyoruz.

Kısa ve uzun vadeli hayata geçirmeyi düşündüğünüz projeleri bizimle paylaşır mısınız?

Kısa vadede ülke genelinde bütün imalat sektörlerinde hür-tek otomasyon olarak aranan bir marka olmak istiyoruz. Uzun vade de ise makina takım yatırımlarımızı daha da artırarak Ortadoğu, Arap yarımadası ve Avrupa’nın pazarlarında daha büyük bir pastaya sahip olmak istiyoruz.

Hasan Hüseyin Sağır Kimdir?

1966 yılı Konya merkez doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Konya’da tamamladım. Daha sonra güneşle su ısıtma sistemleri imalatı yapan büyük bir firmada çalışmaya başlayarak iş hayatına girmiş oldum. Askerlik döneminden sonra 1989 yılında yurt dışına çıkarak bir yıl çalıştım. Türkiye’ye döndüğüm de 1990 yılının sonlarında kendi işyerim olan hür-san isimli kendi firmamı kurdum.1995 yılında normal işletme olan işyerimizi 1995 yılında aile şirketi yaparak büyümeye başladık. Yıllarca bu sektörde Türkiye’nin hemen hemen bütün illerine mal sevkiyatı yaptık bu arada 2005 yılında farklı imalat sektörlerinin ihtiyaçları olan otomasyon makinelerinin eksikliklerini görüp bu konuda Ar-Ge çalışmaları yaparak Hür-Tek otomasyon adı altında markalaşarak kaynak otomasyon sistemleri imalatına başladık.

Son olarak AB ülkelerindeki ekonomik krizi, Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durumu ve ülke sanayisinin geleceği hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

27 ülkeyi temsil eden AB’ de federal bir hükümetin bulunması bu ülkelerde her devletten aynı bir yönetim kanun, nizam ve ekonomik bildirge çıkması AB’yi sürekli geriye götürmektedir. Türkiye’de ise kararlı ve istikrarlı bir hükümetle yönetilmektedir. Son yıllarda koalisyonun tek başına iktidar olmasının da gücüyle Türkiye’nin ekonomik gücü iyiye gitmiştir ve daha da iyi olacaktır diye düşünüyorum. Türk milleti olarak artık boşa geçirecek 5 dakikalık bir zamanımız dahi yoktur. Ülke olarak zamanımızı iyi değerlendirip ülke ekonomisine katkıda bulunmalıyız.Tüketen değil üreten bir Türkiye olmak birinci hedefimiz olmalıdır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s