CNC PUNCH VE LAZER TEZGÂHLARI

Posted on Updated on

Metal sektöründe Değişen ve gelişen teknoloji sayesinde, hassas ve daha seri işler için CNC Sac ileme makinelerinin önemini büyük ölçüde artırmıştır. Kimimiz kendi işimizde kimimiz fason çalışmak için bu makineleri alma gereksimine ihtiyaç duyarız. Ama ister fason çalışın ister kendi işinizi yapın eğer bu istek içimizde olgunlaşmaya başladıysa hepimizin buluştuğu ortak bir çok nokta bulunmaktadır. Bunlar nelerdir diye merak ediyorsanız sıralamaya başlayalım.

1- En son teknolojiye sahip olmalı

2- En büyük kapasitede olmalı

3- En hızlı işleme gücüne sahip olmalı

Bunları istemek anormal bir durum değildir, önemli olan Gerçekten böyle bir makineye mi ihtiyaç duyduğumuzdur. Bilinçlenen üreticilerimiz artık kapasite olarak en büyük ve en hızlı makina yerine kulanımı kolay kendi isteklerine cevap veren alım ve çalışma maliyeti en düşük, arkasında iyi bir servisi olan profosyenel markaları seçmektedirler. Şimdi hem son teknoloji özelliklerine sahip, kullanımı kolay kendi isteklerine cevap veren hemde alım ve çalışma maliyeti düşük makineler üzerinde duralım. Sektöründe Uluslar arası en iyi ürün ve servis ödülüne layık görülmüş Tekno 2000 olarak müşterilerimizin bu isteklerine cevap verebilmek için üretilmiş olan LVD nin ürün yelpazesindeki P serisi punch makineleri ve Orion Serisi Lazer makineleri hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Bir lazer makinasında nasıl rezanatör lazerin kalbi sayılıyorsa bir punch makinesinde de taret aynı konumdadır. Bu nedenle sahip olmuş olduğunuz punch makinesinin taretinin mutlak suretle size sunacağı bir çok avantajları olmak zorundadır.Bu düşünceden yola çıkılarak hazırlanan LVD PARMA Serisi taret dizaynında 3 adet indexli C istasyonları ile birlikte toplam 21 istasyona sahiptir. PARMA Serisinde taret dizaynı maksimum verim için tasarlanmıştır.

LVD P SERİSİ PUNCH MAKİNESİ
Gömlek sistemi sayesinde Taretiniz diğerlerine göre daha güvenli ve avantajlıdır. Taretinize gelebilecek tüm zararlara karşı koruyucu sistem olarak tasarlanmış başka taretlerde göremeyeceğiniz önemli bir özelliktir. Alt yataklarda kullanılan kartuş sistemi sayesinde operatörlerin hata yapma şansını sıfıra indirir dişilerinizi taret dışında hızlı ve hatasız değiştirme imkânı sunar. Diğer makinalarda olduğu gibi dişi değişiminde birçok aparat sökmek ve elinizi taretin içine sokmak zorunda kalmazsınız.

LVD punch makinalarında tabla hareketli olduğu için sacınız işlendikten sonra otomatik olarak geri çekilir. Bu size taret’e kolay ulaşmanızı sağlar. Taret dizaynı sayesinde tarete yaklaştığınız zaman tarete üstten bakabilir diğer makinalarda olduğu gibi vücudunuzu içeri sokmak ve taretinize ulaşmak için mücadele etmek zorunda kalmaz takımınızı rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Taret ve index istasyonları tamamen servo motorlarla hareket etmektedir. Bu size teretinizde veya indexlerinizde olabilecek hataları kontrol paneli üzerinden rahatlıkla ve hızlı bir şekilde düzeltmenizi sağlayacaktır.

LVD P serisi Punch makinalarının standart olarak iki adet pnömatik ve akıllı klemlere sahiptir. Bakım gerektirmeyen sonsuz vida üzerinde servo motor tahriği ile hareket etmektedir.

Tüm LVD makinaları Fanuc kontrol ünİtesi ile donatılmıştır. Sahip olduğu otomatik yağlama sistemi ve Wilson wheel takımlarını kullana bilme özelliği ile üreticilerimize eşsiz imkanlar sunmaktadır

Orion CO2 cnc lazer kesim makinesi, sağlam ve az yer kaplayan kompakt gövde dizaynına, kolay kullanım özelliklerine sahip, aynı zamanda ekonomik bir lazer makinesidir. 2,5 kw ve 4 kw kapasite gücü 15003000 veya 20004000 mm sac ebatlarını işleyebilecek tabla seçenekleri bulunan Orion Lazer tezgahının kesme kapasitesi siyah sacda 16mm,paslanmazda 10 mm olmakla beraber çalışma ve bakım maliyetleri de dikkat çekici oranda düşüktür.

LVD ORİON SERİSİ LAZER MAKİNESİ
Orion Lazer tezgâhlarında kontrol ünitesi, servo sürücüler, AC dijital motorlar ve Lazer Rezanatörü kendini alanında dünya çapında kanıtlamış olan ve dünyanın birçok noktasında kendi distribütörlükleri bulunan GE-FANUC ürünüdür. Rezenatör ve diğer birimlerdeki tüm aynalarda kullanılan Siklon (Cyclone) temizleme ünitesi zamanla aynaların üzerinde oluşa bilecek tozların birikmesini önleyerek bakım zamanının uzamasına ve kesim kalitesinin artmasına yardımcı olur.Bu özellik Türkiye şartlarında bakım maliyetini önemli ölçüde düşüren bir özelliktir.Orion lazer makinesi kompakt yapısı ve boyutları ile birçok üreticinin en büyük sıkıntısı olan yer problemine çözüm olur niteliktedir. Rezanatör ve kontrol ünitesi gibi tüm donanımlar makinenin üzerinde bulunmakta olup makinenin tek parça olan yüksek rijit özelliği taşıyan gövdesi sayesinde dış etkilere ve vibrasyona karşı tam korunmayı ve makinenin uzun yıllar boyu aynı hassasiyetini korumasını sağlar. Kesim tablasına her üç yönden yükleme-boşaltma yapılabilmesi üretim bandında esnekliği arttırır.

Orion lazer makinesinde kesim kafasında ki kartuş sistemi sayesinde lens değiştirme işlemi zahmetsiz ve hızlı bir şekilde gerçekleştiği gibi, değişik sac kalınlıklarına göre ekstra maliyet yaratarak ayrı kesim kafası kullanmanıza gerek bırakmaz. LVD Orion lazer Lazer tezgâhlarında Kullanılan iç ve dış aynaların, sayı olarak diğer firmalara kıyasla daha az olmasi, bakım anında daha az maliyet ve bakım hızı sağlamaktadır. Ayrıca, rezenatörün bakımı Lazer tüpünün GE-FANUC RF olmasından dolayı gaz maliyetleriniz de diğer firmalara göre önemli bir ek kazanç sağlamaktadır. İşlenmiş kutu profil işleye bilme özelliği ile de ihtiyaca cevap verebilmektedir.

Sonuç olarak LVD’nin tasarlamış olduğu bu son teknolojiye sahip lazer ve punch makine serileri ihtiyaçlara cevap verebilecek kapasitede olmakla birlikte belli bir zaman diliminde geçerli olan uygun kampanya fiyatları ile de en çok ilgi gören makinelerdir. Daha detaylı bilgi için Tekno 2000 satış ekibinden bilgi alabilirsiniz.

LVD Orion Lazer tezgâhında Lazer gazı, üç gazın tek tüp içine konulması şeklinde kullanılır. Lazer gazı, gaz üreten firmalardan tek tüp olarak satın alınır. Diğer Lazer firmalarında lazer gazı, üç farklı tüp şeklinde kullanılır. Daha sonra bunlar bir karıştırıcı ünite ile karıştırılır ve lazer tüplere verilir. Ayrıca diğer bir problem ise, üç farklı tüpün bitme ve değişim süreleri farklı olacağı için, farklı zamanlarda değişim gerektirecektir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s