WNT’NİN YÜKSEK PERFORMANSLI “MONSTERMİLL”İ

Posted on

MonsterMill ideal olarak paslanmaz çelik malzemelerin kaba frezelenmesine uygun ICR dizaynda (Inox Cutter for Roughing) olmasına rağmen, genel imalat çelikleri, takım çelikleri, dökme demir, bakır ve bakır alaşımları, tungsten, molibden, titanyum ve titanyum alaşımları, nikel alaşımları, yüksek ısıya dayanıklı çelikler ve 60 HRC’ye kadar olan sertleştirilmiş çeliklerin de işlenmesine imkan veren sıradışı bir yapıya sahiptir. MonsterMill’in başarısının en önemli göstergelerinden biri, 300 N/mm2 ‘ye kadar mukavemete sahip çeliklerde, 700 cm3/dak’ya kadar talaş kaldırma hacmine ulaşabilmesidir. WNT Türkiye, en son karbür ve kaplama teknolojileri ile üretilen yeni MonsterMill parmak freze programını pazara sundu: MonsterMill uzun takım ömrü sayesinde çelik parça işleyen imalatçıların verimliliğini inanılmaz şeklide artırmakta.

MonsterMill’in uzun takım ömrü ve yüksek verimlilik özelliklerine en son Ti1500 nanolayer PVD kaplama teknolojisi ile çok özel K30F kalite karbür iç yapının kombinasyonu sayesinde ulaşılmıştır. Altın renkli Ti1500 kaplama 3400 HV sertlikte ve 2 -3 mikron kalınlıktadır. Çok katmanlı bu özel kaplama 900°C’ye kadar olan işleme sıcaklıklarında dahi yüksek aşınma direncine sahiptir. Ek olarak, Ti1500 kaplamanın çelikte 0.7 gibi düşük sürtünme katsayısı, takım ömrünü uzatan diğer bir özelliğidir.

WNT Türkiye Genel Müdürü Hakan Sungur; “ 2008’de pazara sunduğumuzda orjinal HPC kaba talaş frezelerimiz, getirdikleri yüksek verimlilik ve üretkenlik artışıyla kullanıcılardan büyük takdir almıştı.” diyerek eklemektedir: “Şimdi yeni geliştirdiğimiz MonsterMill ile çıtayı daha da yukarılara taşıdık. Rekabette öne geçmek isteyen müşterilerimizin beğenisini kazanacağından eminiz.”

Yüksek eğilme mukavemetine sahip K30F karbür kalitesinin altyapıda kullanılması, MonsterMill’in zor şartlarda bile stabil bir kesme yapmasına imkan vermektedir. Takım geometrisindeki kesici ağızların düzensiz hatvesi ve farklı helis açıları talaş kaldırma esnasında oluşacak harmonik titreşimleri azaltmaktadır. Bu sayede MonsterMill yüksek ilerleme ve talaş kaldırma hacimlerine ulaşabilmektedir. WNT’nin hem emülsiyon hem de hava ile çalışma kabiliyetine sahip yeni parmak frezesi, dıştan veya takım içinden soğutma yapılabilecek şekilde alternatifli olarak kullanıcılara sunulmaktadır. İçten soğutma opsiyonunun kullanılması talaş atma kabiliyetini de optimuma çıkarmaktadır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s