İŞ MAKİNELERİ PAZARI

Posted on

 

Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği’ni (İMDER) ziyaret eden Kore İş Makinaları Derneği (KOCEMA) Genel Sekreteri Young-Seok Yoon, 2011 yılı sonuna kadar 10 Koreli firmanın Türkiye’de yatırım yapabileceğini açıkladı. “Biz bu sektördeTürkiye’den daha yeniyiz” diyen Young-Seok Yoon, “Şuan dünyada 5’inci büyük ihracatçı olduk fakat ihracatımız ne kadar büyürse büyüsün ülke pazarımız çok küçük bu yüzden ihracat yapmamız şart. Türkiye ise Asya’nın Avrupa’ya Avrupa’nın da Asya’ya açılan kapısı biz ihracat yapmak istiyorsak Türkiye ile işbirliği yapmak zorundayız” diye konuştu. Geçmişten gelen dostlukların bugün sektörde yaşanacak gelişmelerle pekişmesini istediklerini vurgulayan Young – Seok Yoon, “Derneğimiz Ticaret Bakanlığımız tarafından da destekleniyor. Biz bu iş ortaklıklarıyla hem ülkemize hem de ortaklarımıza yararlı olmak istiyoruz. Bize verdikleri destekten ötürü İMDER’ e çok teşekkür ederiz” dedi.

İkili görüşmeler çok olumlu geçti

İMDER üyeleri görüşmelerin çok olumlu geçtiğini katılımdan fazlasıyla memnun kaldıklarını bu görüşmelerden hem firmalara hem de sektöre çok olumlu geri dönüşler sağlayacağına inandıklarını dile getirdiler. Kore’nin DAEDONG ENG Ltd. firmasının Dış Ülkeler Satış Yöneticisi Tadeous Park ise, “Burada olmaktan çok memnunuz yeni firmalarla tanıştık ve potansiyel beklediğimizden çok daha yüksek şuan bile iş ortaklığı yapabileceğimiz 3 firma belirledik” dedi.

Sırada İspanyollar var
KOCEMA ile yaptıkları toplantıyı değerlendiren İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) Genel Sekreteri Faruk Aksoy ise, “Uluslararası organizasyonlardan bu derneği iyi tanıyoruz. Bu yıl 10 firmaTürkiye’ye gelmek istedi ve biz de görüşmeleri başlattık. Bu görüşmelerde 3 hedefimiz var. Öncelikli hedefimizde üyelerimizi Kore firmaları ile tanıştırmak var. Daha sonra onların iş birliği yapmalarını planlıyoruz ve son olarak oradaki yatırımcıyı Türkiye’ye çekmeyi hedefliyoruz” dedi. Türkiye’nin 2023 yılı ihracat hedefinden sektöre düşen 100 milyar dolarlık ihracat için bu tip organizasyonların çok önemli olduğuna dikkat çeken Faruk Aksoy, “Önümüzde ki sene Kore’de KOCEMA ve İMDER olarak ortaklaşa yapmayı planladığımız organizasyonlarda var bunlarında gerçekleşmesiyle hedefimize adım adım yaklaşacağımıza inanıyorum. İspanyollar da Güney Korelilerden sonra iş ortaklığı kurabilmek için sıraya girdiler” dedi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s