AMBALAJ SANAYİCİLERİ MESLEKTAŞLARI İLE KSO’DA BULUŞTU

Posted on

Konya ve İstanbul’daki ambalaj sanayicilerinin karşılıklı fikir alışverişinde bulunduğu toplantıya Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD)Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Korkut ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Konya Sanayi Odası (KSO) Yönetim Kurulu Meclis Başkanı Ahmet Şekeroğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Bozkurt Çağlayan katıldı. Konya Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıda, Konya’daki ambalaj sanayicileri merkezi İstanbul’da bulunan Ambalaj Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu ile bir araya geldi. Ambalaj sektörünün ekonomik büyüklüğü ve önemine dikkat çekilen toplantının açılışında söz alan Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Konya’nın yatırım açısından cazip bir şehir olduğunu ifade ederek, ambalajcıları Konya’ya yatırım yapmaya davet etti.

Korkut: “Ülkemizin geleceğine inanıyoruz”
ASD Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Korkut, geçtiğimiz yıl da Konya Sanayi Odası’nda bir toplantı yaptıklarını hatırlatarak, “Konya’da olmak bizleri her zaman mutlu ediyor. Konya sanayisinden, Konya Sanayi Odası’nın projelerinden ve Konya Organize Sanayi Bölgesi’nden gerçekten çok etkilendik” dedi.

Türkiye ambalaj sektörü hakkında bilgi veren Korkut, Türkiye’de ambalaj sektörünün 9 milyar dolarlık hacme ulaştığını, bunun yaklaşık 3 milyar dolarının 180’den fazla ülkeye ihracat yapıldığını ifade etti. Sektörün her geçen gün geliştiğinin altını çizen Korkut, “Ülkemizin ve sektörümüzün geleceğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Konya Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Şekeroğlu ise, Mevlana şehri Konya’nın Hz. Mevlana’nın bereketini her zaman yaşadığını vurguladı. ASD Genel Sekreteri Doğan Erberk, Dünya ve Türkiye ambalaj sektörünün gelişimini içeren bir sunum yaptı.

Konya Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantının ardından, ASD yöneticileri ve Konya’daki ambalaj sanayicileri, KSO Meclis Başkanı Ahmet Şekeroğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil’le Konya Organize Sanayi Bölgesi’ni gezdi.

Büyükhelvacıgil, Konya’nın avantajlarını anlattı
Toplantıda konuşan Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, ASD yöneticilerine Konya Sanayisi ve Konya Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgi verdi. Konya sanayisinin ayakları yere sağlam basan ve sürekli gelişen bir yapıya sahip olduğunu bildiren Büyükhelvacıgil, Konya’nın yatırım açısından cazip bir şehir olduğunu kaydetti. Büyükhelvacıgil, Anadolu’da üretim gücünün giderek arttığına vurgu yaparak “Bugün Anadolu’da, özellikle de Konya’da önemli fırsatlar var. Konya, sanayi altyapısı ve çalışanlarıyla, kültürüyle ülkemize katma değer sağlayan şehirlerden birisidir” şeklinde konuştu. Büyükhelvacıgil, toplantıya katılan sanayicilere yatırım teşvik sisteminde 3. Bölgede yer alan Konya’nın yatırım imkanları hakkında da bir sunum yaparak, Konya’nın KDV istisnası, vergi indirimi, sigorta pirimi işveren hissesi desteği gibi avantajlarından bahsetti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s