ERMAKSAN’IN MAKİNELERİYLE ÜRETİLEN YÜK GEMİLERİ

Posted on Updated on

Makine’nin 14,8 metre uzunluk ve 1.500 ton baskı kuvveti ile Türkiye’de bugüne kadar bu tonajda üretilmiş en büyük tek parça CNC Abkant Pres olduğuna dikkat çeken Özkayan, “Uzman mühendislerimizle bu dev makineyi, Amerika’nın en büyük gemi imalatçıları arasında yer alan bir firma için özel olarak tasarladık. 2012 yılına hızlı bir başlangıç yapan firmamız, başarı ile gerçekleştirdiği bu dev projeyle yükselen değerleri ve geleceğin teknolojisini yansıtarak, sac metal sektöründe dünya çapında konusunda lider firmalar arasında yer aldığını kanıtladı” dedi. Makine aynı zamanda 14,8 metrelik uzunluğu ve 1.500 tonluk baskı kuvvetiyle Türkiye’de bugüne kadar üretilen en büyük tek parça makine olma özelliğine de sahip. Ar-Ge gücüyle ileri teknolojili ürünler üreterek bu alandaki ithalatı kesmeyi öncelikli hedefi kabul eden Ermaksan, son projesiyle adından söz ettirdi. Ermaksan’ın Amerika’daki satış, pazarlama ve dağıtım şirketi olan ErmakUSA tarafından satış anlaşması imzalanan CNC Abkant Pres makinesi tamamlanarak, Amerika’da Mississippi Nehri’nde yük taşıyacak olan gemileri inşa eden ABD’nin en büyük gemi inşa tesislerinden biri olan firmaya teslim edildi. Ermaksan Makine A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özkayan, satış sonrası servis hizmetiyle Kuzey Amerika’daki faaliyetlerini başarı ile sürdüren ErmakUSA’nin 10 ay önce satış anlaşması imzalanan makineyi başarı ile teslim ettiğini kaydetti.

Verimli ve çevreci makine üretimine ağırlık veriyor

Ahmet Özkayan, 7 yıl önce başlattıkları ve büyük başarı sağlayan co2 (karbondioksit) lazer projesinden sonra son olarak Fibermak markasıyla ürettikleri yüzde 70 enerji tasarruflu fiber lazer kesim tezgahı ve Evolution markası ile ürettikleri hibrit abkant presi dünya pazarındaki kullanıcıların hizmetine sunduklarını söyledi. Özkayan sözlerini şöyle sürdürdü; “Evolution Serisi Hibrit Abkant Presler de yüzde 60 düşük enerji tüketimi, yüzde 80 daha az yağ kullanımı, yüzde 100 verimlilik ve çok sessiz çalışma özellikleri ile çevre ve kullanıcı dostu, uzun ömürlü ve hassas bir makine olarak öne çıkıyor.” Yurt içi ve yurt dışı fuarları da takip eden Ermaksan, 23 – 27 Ekim 2012 tarihlerinde Hannover / Almanya’da gerçekleşecek olan EuroBLECH12 fuarında da katılımcı olarak yer alacak.

Ar-Ge Merkezi olmak için gün sayıyor

Ermaksan’ın 80 bin metrekare kapalı alanda 700 çalışanıyla son teknoloji ürünü sac işleme makineleri, lazer kesim, plazma kesim, abkant pres, punç pres, giyotin makas üretimleri yaptığını hatırlatan Ahmet Özkayan, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Ar- Ge Merkezi onayını almayı beklediklerini de kaydetti. Sektör içerisinde yenilikçi teknolojiler ile öne çıkan Ermaksan’ın gelişmiş ülkeler başta olmak üzere 70 ülkeye kendi markasıyla ihracat yaptığına da değinen Özkayan, “Fuarlarda her yıl mutlaka bir yenilik sergiliyoruz. Teknolojisini yenilemek isteyen pek çok firma ve müşterimiz bizi takip ediyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s