FİSCHER SYSTEM-MECHANİK: HASSAS PARÇA YAPMANIN 100’DEN FAZLA YOLU

Posted on Updated on

     Yeni tezgah (bir Haas Super Mini Mill), Reinhold ve Edeltraud Fisc- her (Fischer GmbH’nin kurucuları ve sahipleri), şirketin üst düzey yö- neticileri, yerel yetkililer ve ileri ge- lenler ile Haas Automation Europe ve DREHER Aktiengesellschaft’ın bir bölümü olarak faaliyet gösteren yerel Haas Fabrika Satış Mağazası (HFO) temsilcilerinin katıldığı tö- renle teslim edildi. 5 Mart 2013’te hassas mühen- dislik şirketi Fischer Sys- tem-Mechanik GmbH, 100’üncü Haas CNC imalat tezgahını teslim aldı.Merkezi Constance Gölü’nün 50 km kadar kuzeyindeki Durchhausen’de bulunan, 1980’de kurulmuş Fischer System-Mechanik, kullandığı robot yüklemeli CNC freze ve torna tez- gahları sayesinde ortopedik imp- lantlar ve otomobil parçaları gibi karmaşık ve yüksek kaliteli hassas parçaları büyük partiler halinde üretim koşumlarında işleyebiliyor. Müşterilerinin ürünlerini ve teçhi- zatlarını kanban sistemiyle tedarik eden şirket, aynı zamanda prototip ve tek seferlik parçaları da geliş- tirip sunabiliyor. Haas Automati- on Europe’un idari müdürü AlainReynvoet şunları söyledi “Fischer System-Mechanik fabrikasında şu anda 150 kadar imalat tezgahı var; bunların çoğu Haas VF frezeleme tezgahları ve Haas Mini Mill’ler. Şir- ket ilk Mini Mill’ini 2002’de aldı; bu tezgah kurulumu yapıldıktan on yıl sonra, halen günde 12 saat hizmet veriyor.”

     İmalat sektöründe ve ileri teknolo- jili sektörlerde ün yapmış bir şehir olan Stuttgart; Daimler, Porsche, Bosch ve yazılım devi SAP gibi bir- çok markaya ev sahipliği yapıyor. Fischer’ın neredeyse tüm müşte- rileri, şehrin 60 mil kadar güneyin- deki şirket tesislerinden bir saatlik mesafede bulunuyor.

      Fischer gibi yüksek standartları ve beklentileri olan bir şirketin Haas’a böylesine yoğun yatırım yapması, tezgahların güvenilirliğini ve ayrı- ca yerel HFO, DREHER’in sunduğu yardım ve desteğin kalitesini faz- lasıyla kanıtlıyor. Reinhold Fischer neden Haas tezgahlarını seçtiği konusunda çok net konuşuyor “En fazla değere sahip, en güvenilir ve kullanımı en kolay tezgahlar. Ayrıca en iyi desteği de sunuyorlar.” Sayın Reynvoet şunları ekliyor “ABD’de, imalat operasyonlarında 50’yi aşkın CNC tezgahı kullanan çok sayıda imalat şirketi var. Haas olarak Av- rupa operasyonlarımıza başlayalı sadece on yıl kadar oldu, o yüzden bu kutlama Fischer için olduğu kadar bizim için de çok anlamlı ve önemli. Müşteriler imalat tezga- hı yatırımlarında daha iyi değer ve daha düşük sahiplik maliyeti bek- lediği için önümüzdeki birkaç yılda, Avrupa’da Fischer gibi daha çok şirketin belireceğini düşünüyoruz.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s