TÜRK OTOMASYON PAZARINDAKİ İKİNCİ BÜYÜK ADIMI MİTSUBİSHİ ELECTRİC ATIYOR

Posted on Updated on

     Türkiye pazarı uzun süredir, gelişmiş teknolojilere yatırım yapan ve ilgili alanlarda etkin uygulamalar geliştiren güçlü ve hareketli bir üretim bölgesi olarak görülüyor. 1992 yılında GTS, Şevket Saraçoğlu’nun ileri görüşlü önderliğinde, gelişmiş fabrika otomasyon ekipmanlarına gösterilen talebi fark etti ve Mitsubishi Electric ile birlikte bir dağıtım şirketi kurdu. Şirket hızla büyüyerek kapsamlı proje yönetim hizmetleri vermeye başladı ve NC kontrol ürünleri satış ve desteğini kapsayacak şekilde ürün yelpazesini genişletti. Mitsubishi Electric Corporation tarafından Mitsubishi Elektrik Türkiye A.Ş.’nin kurulmasının ardından, Mitsubishi Electric Group, Türkiye’deki ortağı fabrika otomasyon sistemleri şirketi GENEL TEKNİK SİSTEMLER SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ’nin (GTS) 100 hissesini satın aldı. Türkiye pazarındaki faaliyetlerini sağlamlaştırmak için atılan bu önemli adım, Mitsubishi Electric ve GTS arasındaki 21 yıllık ilişkinin önemli bir sonucu olarak sektöre damgasını vurdu. 

 

      GTS’nin genel merkezi, ekibin fabrika otomasyon ve NC kontrol ürünleri için başarılı bir dağıtım ağı oluşturduğu İstanbul’da bulunuyor. Şirket ayrıca, proje yönetimi ve önde gelen sistem entegrasyon hizmetleri de sunuyor. GTS’nin teknik yeterliliği, Mitsubishi Electric’in fabrika otomasyon müşterileri için yüksek kalitede satış sonrası servis ve destek hizmetleri sunması açısından da büyük avantaj sağlıyor. Satın almanın ardından GTS, Mitsubishi Electric’in Fabrika Otomasyon Merkezi Uydusu şeklinde de konumlanacak. GTS ve Mitsubishi Electric Türkiye’nin entegrasyonun en kısa sürede başlaması ve yıl içinde tamamlanması bekleniyor. Genel teknik Sistemler Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (GTS) Hakkında: GTS, 1992 yılından beri Mitsubishi Electric’in Türkiye’deki fabrika otomasyon ortağıdır. Şirketin misyonu, Mitsubishi Electric’in fabrika otomasyon ürünlerine dayalı teknik çözümleri kullanan profesyonel ekibi ve uzman sistem uygulayıcılarından oluşan ağıyla en yüksek müşteri memnuniyeti seviyesi- ne ulaşmaktır. GTS ayrıca, Mitsubishi ürünlerinin Türkiye’nin dört bir köşesinde hızla piyasaya sunulmasına imkan veren yerel bayilerden oluşan güçlü bir ağa da sahiptir.

     Mitsubishi Electric Fabrika Otomasyon Avrupa Başkanı Hartmut Puetz, GTS’nin satın alınması ile ilgili olarak şunları söyledi: “GTS ekibi, müşterilerine olağanüstü servis ve destek hizmetleri sağlıyor. Doğrudan fabrika otomasyonu faaliyetlerimizi başlatmak için GTS’den daha iyi bir ortak düşünemiyorum.” Satın alınma sonrası, şirketin müdürü olarak atanan Şevket Saraçoğlu ise şunları aktardı: “GTS’nin küçük, yerel bir şirketten 42 çalışana sahip, kapsamlı proje bilgisi ve desteği sunabilen büyük bir şirkete dönüşmesini gururla izledim. GTS’nin oldukça kompleks ve prestijli Marmaray tüneli projesinde yer alması, şirketin ne ölçekte bir büyüklüğe sahip olduğunu ortaya koyuyor.” 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s