SOMALİYE İŞ MAKİNALARI DESTEĞİ

Posted on Updated on

Somali’nin başkenti Mogadişu’nun yeniden inşasında kullanılacak Proje kapsamında olan iş makinaları desteği sağlanıyor. İş makinalarının dışında Somali’ye yiyecek yardımı da yapılacak. Bugün Türk Kızılayı önderliğinde   Mersin Limanından Somali’ye 77 adet  iş makinası  ve yiyecek gönderildi.

Yaklaşık bir yıldır insani yardım operasyonlarının devam ettiği Somali’de kalıcı konutların oluşturulması ve başkentin yeniden inşası kapsamında İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nin de teknik desteğiyle ortaya çıkan projelerin hayata geçmesi için iş makinalarına ihtiyaç duyduğu bildirildi.

Sanko Makine tarafından satışı ve üretimi yapılan 16 adet yerli ve yabancı üretim iş makinası ve forklift yedek parça ve aksamları ile birlikte Somali’ye gönderildi. Mersin Limanında düzenlenen törende Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve  Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar’ın yanı sıra, sanko makine adına  Bölge Müdürü Mehmet Zahid  Camurdan, Kamu Satışları  Müdürü Hakan Saral veİş Geliştirme Müdürü  Raşit Özgül  bulundu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s